Спорт

Кузманов на полуфинал в Барселона след нов силен мач

08.10.2021 13:57

Димитър Кузманов се класира за втори път през този сезон на полуфиналв турнир от сериите „Чалънджър“.

Втората ракета на България се наложи с 6:2, 6:0 над партньора си на двойки Темураз Габашвили от Русия на турнира на клей в Барселона от категория 80.

През март Кузманов стигна до финала на чалънджъра в Задар, Хърватия.

28-годишният пловдивчанин и съперникът му си размениха пробиви в началото на двубоя, но след това Мико пое пълен контрол върху срещата. От 3:2 той спечели оставащите до края девет гейма. Мачът продължи само 66 минути.

Българинът вкара 79 процента първи сервис и спечели 81 процента от точките при разиграването му. Той направи шест пробива от девет възможности.

Кузманов си осигури вече 29 точки за световната ранглиста, където се намира на рекордното за него 216-о място, както и 2160 евро от наградния фонд.

На полуфинала той ще очаква победителя от мача между №2 в схемата Алекс Молчан (Словакия) и Никола Кун (Испания).

По-късно днес Мико и Габашвили ще играят на полуфинал на двойки срещу водачите в схемата Хари Хелиовара (Финландия)/Роман Йебави (Чехия).