Спорт

Григор Димитров започна с победа в Делрей Бийч

18.02.2022 09:39

Григор Димитров победи 164-ия в световната ранглиста американец Мичъл Крюгер във втория кръг на турнира по тенис в Делрей Бийч.
Третият поставен Димитров спечели със 7:6(4), 6:3 срещу квалификанта и така записа победа №350 в кариерата си на ниво АТР Тур.
Първият сет бе изключително оспорван.
Григор успя да пробие съперника си в четвъртия гейм, но веднага след това загуби подаването си.
Така се стигна до тайбрек, където Григор спечели със 7:4 точки
Във втората част той нямаше проблеми и спечели с 6:3 след като направи три пробива, а допусна един.
На четвъртфиналите българинът, за когото това бе първи мач в турнира, ще срещне австралиеца Джон Милман.
Димитров води с 2-1 победи срещу 91-ия в света в момента Милман, като е спечелил последните две срещи помежду им, които са играни в Бризбън - с 4:6, 7:6(8), 6:3 през 2018 година и с 6:3, 6:4 година по-късно.