Спорт

Григор Димитров пречупи Танаси Кокинакис за ІІІ кръг в Мелбърн

Най-добрият български тенисист Григор Димитров в историята вече е в ІІІ кръг на Australian Open. 32-годишният хасковец пречупи напористия представител на домакините Танаси Кокинакис с 6:3, 6:2, 4:6, 6:4 на „Джон Кейн арена" в комплекса в Мелбърн в среща от ІІ кръг, където противникът му бе френетично подкрепян от трибуните. Така Димитров вече е в серия от 7 победи от началото на 2024-а. 5 дойдоха в Бризбейн, където българинът спечели трофея, а на старта в първия турнир от "Големият шлем" той се справи с унгареца Мартон Фучович след 3:1 сета. Днес Григор уверено дръпна с 2:0 след 6:3 и 6:2. В първия сет Григор направи един пробив, за да поведе с 4:1. Във втория Димитров взе 2 подавания на съперника и го затвори с 6:2.

В третия гейм при 4:5 Григор допусна пробив и Кокинакис намали изоставането си. Ситуацията се повтори огледално в четвъртата част. В нея нашето момче няколко пъти имаше шанс да вземе подаването на съперника. Направи го в 9-ия гейм, за да поведе с 5:4, а след това триумфира като победител. В ІІІ крът Димитров ще срещне Нуно Боржеш, който изненадващо елиминира 23-ия в схемата испанец Алехандро Давидович Фокина със 7:6 (7), 6:3, 6:3. 26-годишният португалец, който е 69-и в световната ранглиста, за първи път в кариерата си достига ІІІ кръг на турнир от "Големият шлем". Григор не е играл досега срещу него.